Nasze przedszkole

Przedszkole nr 320 mieści się w nowym (oddanym w październiku 2022r.) ogrodzonym, wolnostojącym, jednopiętrowym budynku. Obiekt jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wejście do niego jest na poziomie chodnika a w środku mieści się winda oraz łazienki przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Wejście główne do budynku znajduje się od strony północnej i prowadzi do niego uliczka osiedlowa. Budynek wyposażony jest w monitoring..

Przy drzwiach wejściowych do przedszkola znajduje się wideo domofon, za pomocą którego można połączyć się z każdą salą w budynku oraz z sekretariatem. W przedszkolu jest sześć oddziałów z łazienkami przystosowanymi do potrzeb dzieci. Każda sala wyposażona jest w tablicę interaktywną, nowe mebelki , zabawki , gry i pomoce dydaktyczne. Ponadto w budynku mieści się w pełni wyposażona sala SI, sala gimnastyczna, biblioteka, gabinet logopedyczny oraz gabinet pedagoga i psychologa. Na parterze przy wejściu znajduje się obszerna szatnia dla dzieci, w której każde dziecko ma swoje miejsce do odłożenia butów i powieszenia ubranka. Przedszkole wyposażone jest w nowoczesną i profesjonalną kuchnię, w której przygotowywane są wszystkie posiłki dla przedszkolaków. Po stronie południowej budynku znajduje się taras, nowy i bezpieczny plac zabaw oraz altana. Wejście do przedszkola jest od strony północnej i prowadzi do niego uliczka osiedlowa. Przedszkole kładzie nacisk na wszechstronny rozwój dziecka. Stosujemy twórcze i aktywizujące metody pracy. Naszym celem jest jak najlepsze przygotowanie dzieci do szkoły. Staramy się aby przedszkolaki mogły korzystać z bogatej oferty przedszkola, którą stanowią: liczne warsztaty, teatrzyki, koncerty i wycieczki. W przedszkolu organizowane są konkursy dla dzieci i rodziców oraz akcje charytatywne. Dzieci biorą udział w okolicznościowych występach artystycznych takich jak: Jasełka, występ z okazji Dnia Babci i Dziadka, przedstawienie z okazji zakończenia roku szkolnego. Przedszkolaki przygotowywane są przez nauczycielki do udziału w konkursach zewnętrznych np.: plastycznych, muzycznych, recytatorskich, fotograficznych itp.